Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

54. Festiwal im. Jana Kiepury

Festiwal
Krynica-Zdrój, Aleja Nowatorskiego

Opis

54. Festiwal im. Jana Kiepury 

W dniach 7 - 14 sierpnia 2021 roku zapraszamy do Krynicy - Zdrój na 54. Festiwal im. Jana Kiepury. 

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na różnorodny program, ale także dlatego, że koncerty festiwalowe zostaną złożone w hołdzie Janowi Kiepurze, którego 55. rocznicę śmierci będziemy obchodzić w sierpniu tego roku. 

W ciągu 8 dni festiwalu na estradach Pijalni Głównej i Starego Domu Zdrojowego wystąpi plejada polskich i zagranicznych gwiazd. Wśód nich znajdą się m.inn. Małgorzata Walewska i Andrzej Dobber, Grażyna Brodzińska, tenor Michael Kleitman. Wystąpią także zespoły z całej Polski:  soliści, chór i balet Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego pod dyrekcją Grzegorza Brajnera, Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej w Katowicach pod kierunkiem Wiktora Bockmanna, która będzie towarzyszyć Michaelowi Kleitmanowi i młodej polskiej sopranistce Agnieszce Grabowskiej i wiele innych. 

Oprócz wieczornych koncertów i spektakli w Pijalni Głównej, w Starym Domu Zdrojowym odbywać się będą koncerty popołudniowe poświęcone przede wszystkim młodym artystom. W ramach tego cyklu oprócz tradycyjnych koncertów zobaczymy też wykonania oper m.in. „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego w interpretacji studentów AM we Wrocławiu czy „La serva padrona” Giovanniego Pergolesiego w wykonaniu młodych artystów Krakowskiej Opery Kameralnej. 

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Krynica-Zdrój, Aleja Nowatorskiego
Pokaż mapę

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Data ostatniej aktualizacji: 07.07.2021, 12:12

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
54. Festiwal im. Jana Kiepury
Festiwal
Data:
07-14.08.2021
Wydarzenie obejrzało już 1264 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać