Krioterapia dzieli się na dwie grupy - miejscowa i ogólna. Pierwsza z nich, polega na przykładaniu bardzo niskiej temperatury do konkretnego (np. zmienionego chorobowo) miejsca. Natomiast krioterapia ogólna to poddanie całego ciała na działanie bardzo niskich temperatur (nawet -160°C), przez ok. 2-3 minuty.
Takie działanie powoduje natychmiastową reakcję obronną organizmu. W pierwszej fazie zabiegu naczynia krwionośne i mięśnie kurczą się, przepływ krwi i przemiana materii są spowolnione. Po tym etapie organizm chce się bronić przez zimnem, przez co naczynia krwionośne gwałtownie się rozszerzają. Następuje zwiększony dopływ krwi do komórek, a tym samym składników odżywczych i tlenu, a także substancji przeciwzapalnych.
WSKAZANIA DO KRIOTERAPII OGÓLNOUSTROJOWEJ:
ZALETY:
Warunki korzystania z krioterapii w 20. Szpitalu Wojskowym
Bezpłatnie z zabiegu (opłacany przez NFZ) mogą korzystać pacjenci którzy, zgłoszą się do Poradni Rehabilitacyjnej przy 20 WSzU-R w Krynicy Zdroju ze skierowaniem od:
Odpłatnie - po opłaceniu wizyty lekarskiej (20 zł) w Dziale Obsługi Pacjenta, pacjent zgłasza się do lekarza Poradni Rehabilitacyjnej przy 20 WSzU-R w Krynicy – Zdroju, w celu dokonania kwalifikacji do zabiegu krioterapii ogólnoustrojowej. Lekarz określa liczbę i specyfikę zabiegu.
Proszę czekać