Jest to zabytkowa cerkiew grekokatolicka wybudowana w latach 1875–1879, od 1996 spełnia rolę cerkwi parafialnej greckokatolickiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Budowę rozpoczął ówczesny proboszcz parafii oraz dziekan muszyński Wiktor Żegiestowski wraz z pomocnikiem Mikołajem Gromosiakiem.
Była to największa cerkiew murowana wybudowana na Łemkowszczyźnie, która otrzymała charakter eklektyczny.
Po akcji "Wisła" kościół został przejęty i użytkowany jako kościół rzymskokatolicki.
W latach 1959-1962 dzięki staraniom proboszcza ks. prałata Władysława Podrazy został odnowiony.
Później rozpoczęto starania o ponowne otwarcie cerkwi greckokatolickiej w Krynicy. Za pozwoleniem Diecezjalnej Kurii w Tarnowie nabożeństwa greckokatolickie odbywały się w kaplicy Świętego Antoniego. Jednak wierni nie byli zadowoleni z takiego obrotu sytuacji bowiem chcieli się modlić w kościele swoich przodków.
Liczne pertraktacje oraz chrześcijańskie zrozumienie ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego spowodowało , że w 1996 zwrócono cerkiew arcybiskupowi Janowi Martyniakowi, ordynariuszowi greckokatolickiej Diecezji Przemyskiej. Dzięki temu Łemkowie znowu stali się właścicielami Domu Bożego w Krynicy.
Parafia zaczęła bardzo prężnie działać i w 1997 ponownie postawiono w cerkwi ikonostas.
W latach 2000-2003 kościół przeszedł gruntowny remont , odnowiono grunt, osuszono ściany a wnętrzom przywrócono dawny koloryt.
Cerkwi towarzyszy murowana dzwonnica z czasu budowy świątyni. Świątynia jest otoczona przez kamienny mur a powyżej znajduje się cmentarz z łemkowskimi krzyżami i nagrobkami.
Proszę czekać