Zima w Krynicy – najlepsze zimowe atrakcje, które warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju i okolicach

Krynica-Zdrój to istny raj dla zwolenników zimowych aktywności. Uznawana przez wielu, za jeden z najlepszych zimowych kurortów, gdzie doskonale spędzają czas nie tylko narciarze i snowboardziści, ale także wszyscy, którzy kochają tę wyjątkową porę roku.

Opublikowano: 27 08 2018

Krynica-Zdrój to idealne miejsce dla miłośników białego szaleństwa. W 1997 roku została tutaj uruchomiona kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką, a miasto zyskało miano dużego ośrodka narciarskiego, w którym znakomicie czują się zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani narciarze i snowboardziści.

Dla osób, które z utęsknieniem czekają na pierwsze centymetry śnieżnego puchu, Krynica i okolice oferują liczne stoki narciarskie, ślizgawki oraz trasy ski-turowe. Nie brakuje również propozycji dla osób szukających czegoś oryginalnego i chętnych, poczuć dreszczyk emocji i adrenaliny.

Zima w Krynicy – najlepsze zimowe atrakcje, które warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju i okolicach - Atrakcje.pl
Zima w Krynicy – najlepsze zimowe atrakcje, które warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju i okolicach - Atrakcje.pl

Gdzie w Krynicy i okolicach można pojeździć na nartach?

Naszą wędrówkę po uzdrowiskowych i okolicznych atrakcjach, warto rozpocząć od doskonale przygotowanych stoków narciarskich, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci, potrafią zatracić się w szalonych zjazdach i dodatkowych przyjemnościach, jakie czekają na nich w sezonie zimowym:

 • Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka - posiada 7 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Jest to najdłuższa i najnowocześniejsza kolej gondolowa w Polsce,
 • Słotwiny Arena – ośrodek, w którego skład wchodzą trzy wyciągi narciarskie, w tym jeden dla dzieci. Kompleks oferuje także usługi noclegowe i gastronomiczne w Chacie na stoku,
 • Henryk Ski – znajdujący się w samym centrum uzdrowiska kompleks, idealnie dopasowany do potrzeb początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy,
 • Stacja narciarska Słotwiny jest najstarszym ośrodkiem narciarskim w Krynicy. Na jego terenie znajduje się wiele wypożyczalni, szkół narciarskich oraz punktów gastronomicznych,
 • Centrum narciarskie Master Ski – dzięki swoim łagodnym i szerokim trasom, uważany jest za jeden z najlepszych ośrodków, w których można rozpocząć swoją przygodę z nartami,
 • Stacja narciarska Tylicz Ski – posiada trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, kolej krzesełkową, dwa wyciągi orczykowe oraz bezpłatny wyciąg dla dzieci - Baby Ski,
 • Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla – jedna z największych rodzinnych stacji narciarskich w Polsce. W jej skład wchodzi 11 km tras zjazdowych, 9 wyciągów i bogate zaplecze gastronomiczne.

Stoki narciarskie w Krynicy-Zdroju są także doskonale przygotowane do uprawiania jazdy sportowej na tyczkach. Zwykła jazda na stoku stała się dla Was monotonna i chcecie spróbować czegoś nowego ? Zapraszamy do skorzystania z oferty szkoły jazdy sportowej „Treningi na tyczkach”.


Jakie szkoły narciarskie znajdują się na terenie uzdrowiska i okolic?

Osoby, które nigdy nie próbowały jazdy na nartach, czy snowboardzie, a chcą wykonać ten pierwszy krok i już nie tylko obserwować doskonale bawiących się zawodników na stoku, ale samemu szusować do woli, mogą skorzystać z ofert szkół narciarskich na terenie Krynicy i okolic. Profesjonalna kadra instruktorska zadba o Wasze bezpieczeństwo i z pełnym zaangażowaniem wprowadzi Was w tajniki narciarstwa.

Gdzie w Krynicy i okolicach mogę nauczyć dziecko jazdy na nartach?

Wasze maluchy również mogą skorzystać z ofert profesjonalnych przedszkoli narciarskich. Pod opieką wykwalifikowanych instruktorów wykonać swój pierwszy zjazd i poczuć, że jazda na nartach jest prawdziwą frajdą! Zapoznajcie się z ofertami przedszkoli narciarskich działających na terenie Krynicy-Zdroju i w okolicznych miejscowościach:

 • Bąbel - przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5 lat i starszych. Szybkie efekty, połączone z doskonałą zabawą,
 • Gondolowe Diabełki spotykają się na stoku Jaworzyny Krynickiej, w lekcjach mogą brać udział maluchy w wieku 3-6 lat,
 • Akademia Rudolfa - specjalnie przygotowane zajęcia z dużą dawką zabawy, dla dzieci wieku od 3 do 10 lat,
 • Dimbo Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka – przedszkole przyjmuje na zajęcia maluchy od 3 roku życia. Instruktorzy, z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym pomogą młodym narciarzom stawiać pierwsze kroki na nartach,
 • Akademia Kubusia prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat. Lekcje odbywają się na specjalnie zaprojektowanej i bezpiecznej trasie,
 • Żyrafic Ski – nauka jazdy na nartach z Żyrafic Ski to czysta przyjemność. Gwarancja dobrej zabawy i bezpieczeństwa!
 • Mini Master - zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, w centrum narciarskim Master Ski w Tyliczu,
 • Wierchołek -  głównym mottem tego przedszkola jest "nauka poprzez zabawę". Maluchy w wieku 5-7 lat mogą śmiało korzystać z oferty Wierchołka.

W tym artykule piszemy o:

Co poza jazdą na nartach, można robić zimą w Krynicy i okolicach?

Kolejnym punktem naszej zimowej wędrówki po Krynicy i jej okolicznych miejscowościach, będzie coś dla osób, które cenią sobie spokój i lekką formę aktywności fizycznej. Krynica obfituje również w tego typu atrakcje, do których zaliczyć można między innymi: szkółki narciarstwa biegowego i wypożyczalnie, ski-tury oraz wypożyczalnie rakiet śnieżnych. Korzystanie z takiego rodzaju aktywności, pozwala na pokonywanie ciekawych szlaków, pełnych wspaniałych górskich widoków, niedostępnych dla osób, bez odpowiedniego sprzętu.

Jednymi z najpopularniejszych tras do uprawiania narciarstwa biegowego w Krynicy są trasy u Leśników oraz trasa biegowa „Domki w Lesie” w pobliskim Tyliczu.

Dla chcących spróbować swoich sił na biegówkach zapraszamy do skorzystania z oferty szkół narciarstwa biegowego: Sense of Sport i Studio Sport oraz ich wypożyczalni.

Skitury i rakiety śnieżne znajdziecie u podnóża Jaworzyny Krynickiej w Mondo Sport.


Czy w Krynicy i okolicznych miejscowościach można pojeździć na skuterach śnieżnych?

Zwolennicy ekstremalnych przeżyć również nie będą się nudzić! Przykładem atrakcji, która gwarantuje niezapomniane wrażenia i zastrzyk adrenaliny jest jazda na skuterach śnieżnych. 

Uzdrowisko i jego okolice, otaczają liczne pagórki i wzgórza, a takie ukształtowanie terenu to istny raj dla miłośników wypraw skuterami śnieżnymi. Warto skorzystać z ofert firm, organizujących niezwykłe wyprawy:

Jakie atrakcje zimowe dla dzieci można spotkać w Krynicy-Zdrój i okolicach?

Krynica i okoliczne miejscowości to idealne miejsce na spędzenie ferii zimowych z dziećmi. Maluchy mogą korzystać do woli z licznych atrakcji, dedykowanych specjalnie dla nich. Jedną z nich jest tor saneczkowy "Ślizgostrada" w Muszynie, na którym doskonale bawią się nie tylko dzieci, ale także dorośli. Tor przeznaczony jest do rekreacyjnej jazdy na sankach, trikke ski oraz snowboardzie.

Kolejną atrakcją dla najmłodszych jest snowtubing, czyli szalona jazda na pontonach po specjalnie przygotowanym torze. W Tyliczu można skorzystać z oferty Extreme Ski i do woli cieszyć się, wykonując zabawne ślizgi.

Jak widać w Krynicy i okolicach nikt nie ma prawa się nudzić ! Szykujcie formę, swoje sprzęty zimowe i przygotujcie się na moc wrażeń!

Zima w Krynicy – najlepsze zimowe atrakcje, które warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju i okolicach - Atrakcje.pl

Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 4 z 5

Poprzedni
Wróć do listy artykułów
Następny
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook