Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

 • Teraz: otwarte. Startujemy o 11:00

Opis

Słotwiny Arena to ośrodek narciarski należący do Rodziny Pingwina, w której skład wchodzą dwa inne wyjątkowe obiekty - Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej oraz Czarny Groń w Rzykach k/Andrychowa.

Słotwiny Arena posiada trzy wyciągi narciarskie, w tym jeden przeznaczony dla najmłodszych narciarzy. Dodatkowo na terenie ośrodka można skorzystać z oferty noclegowej w Chacie na stoku, oferty gastronomicznej w restauracji oraz z kilku dodatkowych atrakcji, takich jak: ogniska, ścieżki spacerowe oraz rowerowe.

Stacja mieści się w jednym z najpopularniejszych kurortów, zwanym zimową stolicą Polski - Krynicy Zdroju. Miasto położone w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m., w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów: Palenicy, Słotwinki i Czarnego Potoku. Uzdrowisko otoczone jest wzgórzami, z których najwyżej położona jest Jaworzyna Krynicka 1114 m.

Słotwiny Arena znajduje się w Słotwinach, na południowo-wschodnim zboczu Drabiakówki (ok. 896 m n.p.m), czyli bocznym grzbiecie Pasma Jaworzyny. 

Ośrodek posiada bogatą ofertę, dzięki której przeżyjesz niezapomniane chwile z rodziną lub przyjaciółmi. Nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku, połączone z licznymi imprezami, organizowanymi przez Słotwiny Arena na terenie ośrodka, zapewnią doskonała zabawę zarówno dorosłym, jak i najmłodszym narciarzom.

Stacja Narciarska Słotwiny swoją uwagę skupia na tym, aby osoby, które lubią spędzać czas na łonie natury, mogły korzystać z pełnej oferty ośrodków przez cały rok.

Chata na stoku, znajdująca się na terenie Słotwiny Arena, w swojej ofercie posiada pensjonat oraz restauracje czynne przez cały rok. Pokoje zostały niedawno odnowione i doposażone. Obiekt posiada 40 miejsc noclegowych w dużych pokojach z widokiem na góry. Pokoje wyposażone są w łazienkę, TV sat, dostęp do WiFi oraz czajnik. W ofercie znajdziecie również parking, przechowalnie sprzętu narciarskiego, miejsce na ognisko/grilla, plac zabaw dla dzieci, wewnętrzną bawialnie dla dzieci, a także lodówki.

Restauracja znajduje się na parterze w obiekcie hotelowym. Oferta lokalu zawiera tradycyjne menu, z  uwzględnieniem dań sezonowych.

Słotwiny Arena składa się z 6,5 km tras narciarskich i na chwile obecną posiada 3 wyciągi:

 • wyciąg orczykowy o długości 570 m,
 • 6 osobowa kolej krzesełkowa, wyprzęgana z osłonami przeciwwiatrowymi firmy Doppelamyer o długości 720 m,
 • wyciąg dla dzieci.


Stacja narciarska Słotwiny Arena to 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, kompleks wyciągów orczykowych oraz „Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski” na wyciągu szkoleniowym dla dzieci.

Trasa nr 1 – GŁÓWNA -  sztucznie naśnieżana i oświetlona, posiadająca średni stopień trudności (czerwona). Jest to ulubiona trasa wymagających narciarzy.

Trasa nr 2 – DOOKOŁA ŚWIATA -  Długość ok. 1650 m. Poziom łatwy (niebieska). Długa, widokowa trasa, idealna dla osób lubiących spokojną, relaksującą jazdę. Nie jest sztucznie naśnieżana.

Trasa nr 2a – NA POLANIE -  Trasa sztucznie naśnieżana, ratrakowana, o długości około 1350 m. Posiada poziom łatwy (niebieski). Przeznaczona jest do rodzinnych zjazdów i doskonalenia jazdy na nartach.

Trasa nr 3 – POD LASEM -  Trasa sztucznie naśnieżana i oświetlona, a jej długość wynosi około 1100 metrów. Średni i mały stopień trudności (niebieska i czerwona) – idealna dla indywidualnych narciarzy oraz klubów narciarskich (do treningów) i rozgrywania zawodów narciarskich. Na tej trasie śnieg utrzymuje się najdłużej.

Trasy 5, 6, 7 - Nie są sztucznie naśnieżane. Przygotowywane ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu (trasy dojazdowe).

 Trasy nr 8 i 9 - Trasy naśnieżane i ratrakowane. Długość trasy nr 8 to 650 m. Posiadają poziom łatwy (niebieski) i są przeznaczone dla początkujących narciarzy oraz do nauki jazdy na nartach.

Trasa nr 10  - Długość to ok. 750 m. Nie jest ona przygotowywana ratrakiem. Przeznaczona dla doświadczonych narciarzy, radzących sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu.

Beibik - Trasa szkoleniowa, przeznaczona dla najmłodszych narciarzy. Bardzo łatwa trasa o długości 80 m. Naśnieżana, ratrakowana, oświetlona i urozmaicona kolorowymi przeszkodami Kubuś – SKI z licznymi atrakcjami.


Na terenie ośrodka znajduje się również SnowPark, który jest w całości oświetlony i aktualnie posiada 30 przeszkód jibbowych o różnym stopniu trudności:

 • T-BOX - 6 m
 • RAIL - 6 m + 10 m
 • T-BOX ŁAMANY 4 + 4 m
 • T-TRAPEZ 9 m
 • 2 x picnic table
 • Drewniany poaljam
 • 2 x Rura PCV 8 m
 • oraz profesjonalne skocznie 10 m, 5 m, 3 m 

SnowPark Arena obsługiwany jest przez 3-os. krzesło oraz 2-os. orczyk. Każdej zimy staraefektywnie modyfikowana i pojawia się wiele nowych przeszkód i atrakcji.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Krynica-Zdrój, ul. Słotwińska 51a

Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Przedsiębiorcą.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
18471…
51240…
 • od 11:00 do 16:00
 • od 11:00 do 16:00
 • od 11:00 do 16:00
 • od 11:00 do 16:00
 • od 11:00 do 16:00
 • od 10:00 do 18:00
 • od 10:00 do 18:00
Data ostatniej aktualizacji: 29.10.2018, 13:30

Oceny i recenzje

Byłeś w tym obiekcie?
Dodaj swoją ocenę i recenzję tego obiektu.
Opublikowanych opinii: 0
Słotwiny Arena
Stacja narciarska
Brak informacji o cenach
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 5 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl