Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

  • Otwarte cały rok

Opis

Góra Parkowa, jeden ze szczytów Beskidu Sądeckiego (742 m n.p.m.) usytuowany jest w samym sercu Krynicy na terenie Parku Zdrojowego. Na 60. hektarowym terenie mieszczą się altanki, liczne ścieżki spacerowe i zdrowotne oraz  żółty szlak turystyczny.

Na szczyt można wyjść pieszo lub wyjechać kolejką terenowo-górską wybudowaną w 1937 roku przez Polskie Koleje Liniowe (była to pierwsza taka kolejka w Polsce).

Zbocza Góry Parkowej to idealne miejsce do spacerowania i podziwiania lokalnego krajobrazu. Do dnia dzisiejszego zachowany jest początkowy układ ścieżek. Z początkiem XX wieku dzięki zaangażowaniu E. Chodzickiego (prof. z Akademii Rolniczej z Krakowa),   nastąpiła modernizacja parku, niestety podczas wojny i po niej park był zaniedbywany. 

Spacerowanie po tym wyjątkowym terenie  jest bardzo pro zdrowotne , a dzięki licznym ścieżkom i ławeczkom nawet osoby o słabszej kondycji fizycznej poradzą sobie z pokonaniem szlaku.
Dodatkowym urokiem wędrowania są 4 jeziorka, przy których od początku ciepłych dni do później jesieni spotykamy bardzo przyjazne ludziom kaczki i łabędzie. 

Jednym z najbardziej popularnych miejsc do odpoczynku  jest Polana Michasiowa, którą otaczają egzotyczne rośliny tak jak np. sosny wydmowe czy cyprysiki, a w jej pobliżu znajduję źródełko "Bocianówka" oraz figura Matki Bożej.  Ta ostatnia została zaprojektowana przez Artura Grottgera w ok. 1864 r . 

Górę Parkową ozdabiają liczne jodły , świerki i modrzewie, a w dolnych częściach również  buki i kolny.  

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Krynica-Zdrój, Aleja im. Leona Nowotarskiego 1
Pokaż mapę
Data ostatniej aktualizacji: 12.08.2019, 14:04

Oceny i recenzje

Byłeś w tym obiekcie?
Dodaj swoją ocenę i recenzję tego obiektu.
Opublikowanych opinii: 0
Góra Parkowa
Punkt widokowy
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 8 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook