Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

  • Otwarte cały rok

Opis

Polana Michasiowa to bardzo popularne miejsce gdzie można się zrelaksować i odpocząć przed dalszą wędrówką do szczytu Góry Parkowej. Na tejże polanie znajduje się źródło "Bocianówka",a w niedalekiej odległości od Polany możemy również zobaczyć figurę Matki Boskiej Łaskawej.

Altana Michasiowa w Krynicy jest drewnianą budowlą z bardzo stromym dachem, znajdującą się przy głównej alei wiodącej na Górę Parkową, kilka metrów nad Łabędzim Stawem, na Michasiowej Polanie. Nazwy obydwu miejsc zostały nazwane na chwałę doktora Michała Zieleniewskiego - basenologa, lekarza w uzdrowisku, który większą część swojej kariery spędził właśnie w Krynicy.

W 1887 roku, doktor Zieleniewski stał się patronem polany i altany. Uwielbiał tu wypoczywać, dlatego władze miasta wybrały go na patrona tego miejsca. Inna nazwa altany to myśliwska, gdyż w dawnych czasach, handlowano tam regionalnymi specjałami, takimi jak żętyca czy bundz.

Polana położona jest w urokliwym miejscu, które zna każdy wczasowicz i turysta. W oczkach wodnych, które znajdują się na Polanie w okresie godowym (na początku wiosny) będziemy mogli zobaczyć zalecanki kumaka górskiego, traszki górskiej i karpackiej.

Bardzo blisko stawów można przyglądnąć się jodle kaukaskiej. Jest to piękna roślina, która osiąga nawet do 50m wysokości, o bardzo długich i błyszczących igłach. Drzewo posiada szyszki cylindryczne, długie na prawie 15cm. Ma ona bardzo ważne znaczenie dla kompozycji lasu. Drugą wyjątkową rośliną jest sosna wejmutka, która należy do grupy przedstawicieli sosen 5-cio igłowych. Drzewo to również osiąga wysokość prawie 50 m. Posiada ono hebanowe, długie i niezwykle wiotkie igły i wyrasta znacznie szybciej niż nasza sosna pospolita. Sosna ta jest najczęściej spotykaną sosną obcego pochodzenia. Drzewo jest odporne na mrozy i bardzo szybko rośnie. Roślina ta jest jednak bardzo mocno atakowana przez dermatofita o nazwie rdza porzeczkowo - wejmutkowa, co praktycznie uniemożliwia korzystanie z niej w gospodarce leśnej.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Krynica-Zdrój, Góra Parkowa
Pokaż mapę
Data ostatniej aktualizacji: 14.06.2019, 16:16

Oceny i recenzje

Byłeś w tym obiekcie?
Dodaj swoją ocenę i recenzję tego obiektu.
Opublikowanych opinii: 0
Polana Michasiowa
Warto zobaczyć
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 8 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook