Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

Opis

Muszla koncertowa znajduję się miedzy Pijalnia Główną, a Nowym Domem Zdrojowym. Powstała ona w okresie międzywojennym, gdzie dawniej mieścił się pawilon dla orkiestry z 1870 roku. W lecie w muszli grywa orkiestra zdrojowa. Orkiestra ta ma swoimi koncertami umilić pobyt wczasowiczom, a tradycja ta zaczęła się już w połowie XIX wieku, kiedy swoje najlepsze koncerty grała tutaj kapela górników solnych z Bochni oraz inne zespoły spoza Krynicy. Na fasadzie muszli usytuowana jest tablica upamiętniająca Jana Kiepurę.

Muszla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i reprezentacyjnych zabytków kurortu. Do środka muszli można wejść po schodach ułożonych w dwóch rzędach. Łączą się one z tyłu budynku, gdzie umiejscowione są drzwi, przez które wchodzi się najpierw do małego zaplecza, a potem na scenę. Nad sceną wisi żyrandol, który oświetla artystów podczas występu. W muszli wiele koncertów zagrał właściciel willi "Patria", znany muzyk Jan Kiepura.

Muszla, którą możemy obecnie oglądnąć została wybudowana w latach 20. XX, w stylu neoklasycyzmu. Zastąpiła ona wysłużony podest, na którym wcześniej grała orkiestra zdrojowa. Od momentu budowy, muszla nie przechodziła żadnych generalnych remontów ani przekształceń.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Krynica-Zdrój, Muszla Koncertowa
Pokaż mapę
Data ostatniej aktualizacji: 29.12.2019, 15:39

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Muszla Koncertowa
Warto zobaczyć
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 5 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook